Ages
Date
Day
Category
Viewing 781–810 of 1,466
Reset
 
$275 / month

“Rock Band Land's transformation to an Online (Club) is nothing short of a miraculous invention. Already a safe, yet adventurous journey into extreme creativity - the online version is also saving our... (continued)

 
$60
per 4-pack

This Class Pack gives you flexibility to drop in to our classes and still allows you to save money.
Registration for the class still required.

 
$109.99 / month

This is a monthly membership for 1 child and 1 adult. You are welcome to come any day that we are open except for special events.(held twice a year) Your child's membership allows any adult in with... (continued)

$117.28 / month
 
$750
per 6-pack

six, 2 hour private play sessions valued at $900

 
$95 / month

It is our mission to make learning a second language fun! We have created the perfect pairing that allows your child and family to immerse in Spanish through our hands on weekly lessons and... (continued)

 
$500
per 4-pack

Four, 2 Hour private play sessions valued at $600

 
$12.99 / month

Hi-Five Physical Education @ Home is the culmination of 30 years of experience enriching the lives of children through physical activities. Over the past decade, we have seen the rise of technology... (continued)

$12.99 / month
 
$250
per 2-pack

Two, 2 hour private play sessions valued at $300

 
$155 / month

It is our mission to make learning a second language fun! We have created the perfect pairing that allows your child and family to immerse in Spanish through our hands on weekly lessons and... (continued)

 
$65
per 4-pack

Wee Jammin' Sibling Add On. Cannot be purchased separately.

1 class per week for 4 weeks

 
$130
per 4-pack
 
$275 / month

“Rock Band Land's transformation to an Online (Club) is nothing short of a miraculous invention. Already a safe, yet adventurous journey into extreme creativity - the online version is also saving our... (continued)

 
$220
per 10-pack
 
$999 / month

Learn the fundamentals of Java, one of the most relevant and long-standing programming languages in the world today. Java has dozens of uses, from game development to business apps.

This course... (continued)

 
$125
per 12-pack
 
$1,650 / year

This course introduces beginners to the word of coding. For those kids that have some prior knowledge of coding, this course injects concepts that can develop real-world application development.

-... (continued)

 
$160
per 8-pack

Use this 8 - pack for any 8 Parent Night Out events.

 
$899 / month

This course introduces beginners to the word of coding. For those kids that have some prior knowledge of coding, this course injects concepts that can develop real-world application development.

-... (continued)

 
$90
per 4-pack

Use this 4 - pack for any 4 Parent Night Out events.

 
$175 / month

This course introduces beginners to the word of coding. For those kids that have some prior knowledge of coding, this course injects concepts that can develop real-world application development.

... (continued)

 
$100
per 5-pack

Use this 5-pack of classes on any of our Adult and Child Pre-K sessions!

 
$325 / month

This course introduces beginners to the word of coding. For those kids that have some prior knowledge of coding, this course injects concepts that can develop real-world application development.

-... (continued)

 
$22
per 3-pack
 
$799 / month

This course introduces beginners to the word of coding. For those kids that have some prior knowledge of coding, this course injects concepts that can develop real-world application development.

-... (continued)

 
$145
per 5-pack

Redeemable for five Play & Learn classes or Open Gyms
Reserve your spot in advance with our app.

 
$200 / month

At-home private school (private school satellite program) available to students learning at home in California.

K-8 Students get:

- Fun and meaningful learning experiences at home. Textbooks... (continued)

 
$70
per 1-pack

Two hour one on one private lesson

 
$225 / week

Out of the several frameworks that can be used for developing Progressive web apps, Ionic is the best choice of all. It is an open source, cross platform, hybrid mobile app framework, equipped with... (continued)

 
$45
per 1-pack

One 90 minute one on one private lesson